Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kosorín, Oficiálna stránka obce

Obec Kosorín

Aktuálne oznamy obce Kosorín

Oznámenie pre majiteľov psovVytlačiť
 

Oznámenie pre majiteľov psov

 

Nakoľko sme na Obecnom úrade v Kosoríne opäť prijali niekoľko ústnych sťažnosti na voľný pohyb psov po obci a najnovšie aj útokov na zvieratá, 

upozorňujeme majiteľov psov, že podľa zákona č. 282/2002 Z.z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov § 4 odst. 1: Vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť.

Podľa § 4 odst. 5 OZ v Kosoríne schválilo VZN č.  2/2011, ktoré upravuje podrobnosti o vodení psa  a podľa ktorého je v obci Kosorín voľný pohyb psa na verejných priestranstvách v intraviláne obce zakázaný.

Ďalším porušovaním zákona, konkrétne § 6 sa zakazuje znečisťovanie verejných priestranstiev psími výkalmi.  V apríli tohto roku obec doručila do domácností Oznámenia pre majiteľov psov, v ktorých sa písalo okrem iného, že majitelia psov si na obci môžu prevziať sáčky na psie výkaly. Ak ste si sáčky ešte neprevzali, stále máte možnosť prísť na obecný úrad a my vám ich vydáme.

Žiadame občanov, aby porušovanie zákona č. 282/2002 Z.z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov nahlasovali písomne. Po dokázaní priestupku môže obec udeliť majiteľovi psa pokutu do 165 eur.

pes.jpg


 
 


6014869

Úvodná stránka