Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kosorín, Oficiálna stránka obce

Obec Kosorín

Aktuálne oznamy obce Kosorín

Výzva na predkladanie žiadostí o udelenie značky „regionálny produkt Pohronie“.Vytlačiť
 

VÝZVA č. 01/2018 NA PREDKLADANIE ŽIADOSTÍ O UDELENIE ZNAČKY
„regionálny produkt Pohronie“


Občianske združenie Žiarska kotlina, koordinátor regionálneho značenia vyhlasuje dňa 25. 06. 2018 1.výzvu na predkladanie žiadostí o udelenie značky „regionálny produkt Pohronie“ pre:
• výrobky/produkty
• ubytovacie a stravovacie služby
• podujatia
Regionálna značka „regionálny produkt Pohronie“ sa udeľuje pre miestnych producentov, ktorí vyrábajú výrobky, poskytujú služby a organizujú podujatia, ktoré sú pre región tradičné, jedinečné, kvalitné a spĺňajú kritériá pre udelenie a užívanie regionálnej značky.
Cieľ regionálnej značky Pohronie:
Cieľom a zmyslom regionálnej značky je podpora miestnych výrobcov, producentov a poskytovateľov služieb (remeselníkov, poľnohospodárov, farmárov, živnostníkov, malé a stredné firmy), ktorí vyrábajú a podporujú tradičné výrobky a hodnoty. Jej zmyslom a cieľom je podpora miestnej ekonomiky, zvýšenie odbytu kvalitných miestnych výrobkov a služieb, zachovanie a udržanie tradícií, kultúrnych hodnôt a vidieckeho charakteru územia, podpora využívania miestnych surovín, zdrojov a potenciálu s ohľadom na životné prostredie.
Cieľom regionálnej značky je takisto prispieť k rozvoju trvalo udržateľného cestovného ruchu v regióne prostredníctvom propagácie miestnych tradičných výrobkov, služieb a podujatí.

Bližšie informácie nájdete v súboroch na stiahnutie
 

OZ Žiarska kotlina.JPG


 
 


5905717

Úvodná stránka